Nasze kompetencje

Firma Micronet Systems powstała w roku 1998. Początki jej działalności kompleksowa obsługa informatyczna firm oraz szeroki wachlarz usług doradczych w dziedzinie informatyki. Zadania te realizujemy do dnia dzisiejszego posiadając grono stałych, długoletnich klientów. W roku 2000 firma zaczęła specjalizować się w szeroko pojętych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w biznesie ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo sieciowych systemów informatycznych.

Swoją ofertę rozszerzyliśmy o elektroniczne systemy zabezpieczeń takie jak systemy sygnalizacji włamania i napadu SSWN, systemy telewizji przemysłowej CCTV, systemy kontroli dostępu oraz o usługi związane z budową i obsługą bezpiecznych sieciowych systemów informatycznych (sieci LAN, WAN, firewall’e, VPN, systemy IDS, szyfrowanie, kryptografia).

W lutym 2001 r. firma uzyskała koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony mienia w formie zabezpieczenia technicznego obiektów, a w czerwcu 2001 r. status partnera handlowego Cisco Systems Polska specjalizującego się w zintegrowanych sieciowych systemach bezpieczeństwa.

W związku z dynamicznym rozwojem Internetu w Polsce, w roku 2003 firma rozszerzyła działalność o usługi związane z zapewnieniem dostępu do Internetu (ISP) budując na potrzeby jednego ze swoich strategicznych klientów, Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, osiedlowe sieci komputerowe TBS-Net, oferujące mieszkańcom PTBS wysokiej jakości domowe łącza dostępowe do Internetu.

Bazując na własnych doświadczeniach i kompetencjach w branży telekomunikacyjnej w kolejnych latach z powodzeniem realizowaliśmy projekty dla takich operatorów jak Telefony Opalenickie S.A., Inotel S.A., Eltel Networks S.A., Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej oraz Sieć Internet dla Mazowsza.

W roku 2012 dla jednego z naszych strategicznych klientów podjęliśmy się realizacji kolejnego wyzwania – kompleksowego projektu i wykonania systemu teleinformatycznego nowobudowanej, największej w Europie fabryki mebli tapicerowanych. Projekt obejmował swym zakresem budowę kompletnego systemu okablowania strukturalnego kat. 6A (ponad 1100 linii) budowę sieci LAN i WLAN w oparciu o rozwiązania Cisco Systems, budowę infrastruktury DataCenter wraz z systemem dedykowanej klimatyzacji i systemu gaszenia w oparciu o rozwiązania firmy Rittal, budowę i wdrożenie kompletnej infrastruktury serwerowej i storage DataCenter w oparciu o serwery blade Cisco Systems, macierze Netapp oraz środowisko wirtualne VMware.

Projekt zakończył się pełnym sukcesem, czego najlepszym dowodem był fakt, że ten sam klient budując kolejną swoją fabrykę w Polsce, w roku 2015 ponownie powierzył nam to samo zadanie dzięki czemu mieliśmy okazję po raz kolejny wykorzystać wiedzę i fachowość naszych inżynierów do profesjonalnej realizacji niezwykle złożonego projektu informatycznego.

W roku 2014 wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów w obszarze efektywności energetycznej oraz ekologii rozszerzyliśmy działalność o systemy oświetlenia energooszczędnego HB LED, systemy zarządzania mediami energetycznymi oraz systemy fotowoltaiczne.

W chwili obecnej kładziemy szczególny nacisk na właśnie te obszary działalności, a nasze kompetencje zostały potwierdzone uzyskaniem statusów:

  • Autoryzowanego Partnera NMG S.A., producenta sytemu zarządzania energią ERCO.Net
  • Autoryzowanego Partnera Luxon Sp. z o.o. producenta profesjonalnego oświetlenia LED
Skocz do góry